Ungdomstræning


Træningstider 2017-2018

Hold Tidspunkt
U9 og U11 (2007-2009  ) Tirsdag kl. 18.00-19.00
U13, U15 og U17 (2001-2006 ) Tirsdag kl. 19.00-20.00
U13, U15 og U17 (2001-2006) Torsdag kl.16.30-18.00
   
   

 

 

 

Udover de normale træningstider har rne- og ungdomspillere også mulighed for spille badminton tirsdag og torsdag aften, hvis der er ledige baner, som de voksne spillere ikke benytter. Så hvis du har lyst til at spille mere badminton, så tag op i hallen en tirsdag eller torsdag aften og se, om der skulle være en ledig bane.

 

Tilmelding på www.hovedgaard-if.dk/badminton/tilmelding  eller hos træerne.

Betaling via www.hovedgaard-if.dk.

 

Kontingent sæson 2017/2018:

rn/Ungdom pr. person kr. 300,00 

 

Trænere for U9, U11, U13, U15 og U17:

Svend Halding, tlf. 28692376

Victor Bjerre, tlf. 60463203

Jens Næsted, tlf. 23434339

Frederik Andersen, tlf. 31660364

Anne Wedege, tlf. 29843719

Rasmus Næsted, tlf. 41438611

 

 

Hjælpetrænere:

Emil Janke

Christoffer Andersen

Katrine Wedege

Maja Winther

Mads Juul

 

 Fr